14.02.2012 15:40

Ke konci 19.stolet byla při Národní jednotě v Nové Říši založena knihovna,která se později stala základem Obecní knihovny.Nejprve s e půjčovalo v soukomém bytě místního lékaře,později byly pro knihovnu upraveny jiné  prostory.V knihovně se potom během dalších let vystřídalo několik knihovníků.V dnešní době je umistěna v Kulturním domě .Má k dispozici tři místnosti,které dostatečně vyhovují.V knihovně je 9911 svazků .jsou to knihy pro děti,mládež,naučná literatura pro mládež,beletrie pro dospělé a naučná literatura pro dospělé.Je zde možnost si zapůjčit časopisy a knihy,které knihovnice několikrát do roka přiváží z Jihlavy z oddělení Regionu.Podle žádostí čtenářů půjčuje i požadované svazky MVS.Vedoucí knihovny má zájem na tom,aby čtenáři byli se službou spokojeni a rádi do knihovny chodili.

Z historie knihovny v Nové Říši.

V této rubrice nejsou žádné články.

14.02.2012 15:40

Z historie knihovny v Nové Říši.

V této rubrice nejsou žádné články.

Místní knihovna Nová Říše vedoucí Jiřina Dorňáková

knihovna.rise@tiscali.cz

Staroříšská 292
Nová Říše

Vyhledávání na webu

Provozní doba

Pondělí: 13:00 - 17:00 hod.
Čtvrtek: 14:00 - 18:00 hod.