Další akce knihovny

01.08.2016 12:56

Místní knihovna v Nové Říši se aktivně zapojuje do veřejného života obce.V měsíci březnu až červnu navštívilo knihovnu pět tříd ZŠ.Pro každou třídu je připravený dvouhodinový prgram zaměřený na jejich učební látku.Žáci si ověří znalosti spisovatelů a ilustrátorů, zábavnou formou se seznámí s novýma knížkam,poslechnou si úryvek z vybrané knihy a zasoutěží si.Součástí návštěvy je i seznámení s počítačem a jeho pomoc pro knihovnici.Sami si zkusí jak si vyhledat knížku i doma.Pokaždé odchází z knihovny uspokojené a později se do ní vrací.

Další akce knihovny v měsíci červnu byla spoluúčast na Retronáměstí spolu s NoKusem (Novoříšský kulturní spolek).Odpoledne se po všech stránkách vydařilo.V dobových kostýmech minulého století let šedesátých a sedmdesátých příšli nejen pozvané manekýnky z Telč ,ale i návštěvníci .Součástí  odpoledne byla i přehlídka starých aut,kol a dětských kočárků.

Poslední účast knihovny v červnu byla vernisáž  koláží p.Gabriely Kopcové z Domamily a p.Olgy Černé ze Starče a jeji zajímavé vitráže.Vernisáž a následná výstava,která potrvá do konce září, byla v Markvrtském sále  premonstrátského kláštera v Nové Říši.